Czy pozbycie się dywanu rozwiąże problem alergii? – Filtr HEPA Micron Magic

Czy pozbycie się dywanu rozwiąże problem alergii? – Filtr HEPA Micron Magic

Ból zatok, kaszel czy zmiany skórne mogą być objawiamy wielu chorób. Mogą też być, i często są, objawami alergii. Jedną z najpowszechniej spotykanych jest alergia na roztocza. Chociaż tak naprawdę nie uczulają nas same roztocze, ile ich odchody i części ciała. Roztocza są obecne w naszych domach i żyją z nami dlatego, że odżywiają się złuszczonych naskórkiem ludzkim lub zwierzęcym. Są obecne w kurzu domowym, w fotelach, kanapach i w materacach do spania, zasłonach i dywanach. Lekarze często doradzają pozbycia się z domu dywanów jak głównych źródeł roztoczy. Prawda jest jednak taka, że roztocza tak szybko, łatwo i z ochotą nie znikną z naszych domów. Wciąż będą żyły w zasłonach, fotelach, kanapach i materacach. Dywany działają jak magnesy przyciągające roztocza. Dlatego wbrew pozorom najbardziej rozsądną decyzją, nie będzie pozbycie się dywanów z naszych domu. Skoro bowiem roztocza upodobały sobie nasze dywany, wystarczy je z nich usuwać. Odkurzając dywany będziemy pozbywali się dużych ilości roztoczy. A przecież w końcu o to nam chodzi! Oczywiście pozostaną one wciąż w zasłonach, fotelach i materacach, na których śpimy.

Jak pozbyć się roztoczy?

Jeżeli poświęcimy chwilę czasu i przeszukamy zasoby internetu w celu znalezienie odpowiedzi na to, jak pozbyć się roztoczy lub zmniejszyć ilości alergenów przez nie wydzielanych na pierwszym miejscu znajdziemy zalecenie regularnego odkurzania przy pomocy odkurzaczy wyposażonych w filtr HEPA Micron Magic. Dopiero na dalszych miejscach pojawią się:

  • Regularne wietrzenie domów i mieszkań
  • Dbałość o niski poziom wilgotności w pomieszczeniu.
  • Regularne pranie pościeli, koców itd.
  • Używanie specjalnej pościeli, która nie przepuszcza roztoczy
  • Używanie substancji chemicznych do zwalczania roztoczy
  • Usunięcie rezerwuarów kurzu
  • Czyszczenie mebli i innych powierzchni gładkich odpowiednimi pastami

 

Zatrzymajmy się na chwile przy zaleceniu regularnego odkurzania przy pomocy odkurzaczy wyposażonych w filtry HEPA. Filtr HEPA (akronim od słów: High Efficiency Particulate Air) to filtr zatrzymujący większość zanieczyszczeń mechanicznych. Na rynku można spotkać coraz więcej odkurzaczy, które posiadają filtry HEPA. Nie mylmy ich jednak z mniej skutecznymi filtrami EPA.

Filtry HEPA wykonywane są ze specjalnie spiekanego szkła. Posiadają małe otwory wielkości 0,3 µm, które pozwalają na odfiltrowanie powietrza od części stałych. Dzięki temu filtry HEPA zatrzymują wiele różnego rodzaju zanieczyszczeń takich jak roztocza, bakterie, pierwotniaki, a nawet wirusy!

Filtr HEPA Micron Magic

Filtr HEPA Micron Magic to filtr najwyższej klasy i przykład świetnej i skutecznej technologii wprost z USA. Właśnie taki filtr HEPA Micron Magic znajduje się w odkurzaczu KIRBY. Odkurzacz KIRBY dzięki filtrowi HEPA Micron Magic jest w stanie zatrzymać co najmniej 99,95 % zanieczyszczeń. Specjalna konstrukcja odkurzacza KIRBY sprawia, że nie trzeba (jak ma to miejsce w innych, tanich odkurzaczach) zmieniać tych filtrów. Wystarczy raz na około pół roku (przy typowym, domowym użytkowaniu) wymieniać worek, tylko tyle wystarczy żeby mieć czysty dom bez alergii.
Dlatego zamiast rezygnować z dywanów i martwić się o zdrowie najbliższych warto kupić odkurzacz KIRBY z odpowiedniej jakości filtrem HEPA Micron Magic. Takie urządzenie nie tylko oczyści nasze dywany, ale co chyba jest najważniejsze, usunie roztocza z miejsc, które są najbardziej niebezpieczne dla osób uczulonych – kanap  i materacy na których śpimy. O tym w kolejnym artykule.

O tym jak działa odkurzacz KIRBY i filtr HEPA Micron Magic w kolejnym artykule, który pojawi się już wkrótce 🙂

Świadectwo skuteczności odkurzacza KIRBY – KLIK

Wszystko to gwarantuje Państwu Złota Karta.