Czy odkurzacz KIRBY rozwiąże problem alergii?

Czy odkurzacz KIRBY rozwiąże problem alergii?

Wbrew pozorom pozbycie się z domu dywanu nie załatwia sprawy. Każdy z nas może podać wiele przykładów osób, w których mieszkaniach nie ma ani jednego dywanu, a one wciąż cierpią na alergię. Dywan to jedno z wielu miejsc, w którym znajdują się roztocza i ich alergizujące wiele osób odchody. Chcąc się uchronić przed odchodami roztoczy powinniśmy zatem nie tylko usuwać z naszych mieszkań dywany i wykładziny. Miejscami, w których się one znajdują są także fotele i kanapy. O ile jednak w mieszkaniu bez dywanów i wykładzin da się żyć, o tyle brak kanap czy foteli bardzo zubaża wnętrze. Sprawia to, że staje się ono surowe i nieprzyjemne.

Nawet gdyby udałoby się znaleźć rozwiązanie w postaci drewnianych lub skóropodobnych, niezawierających ani centymetra materiału kanap i foteli wciąż pozostaje miejsce, w którym możemy znaleźć ogromne ilości roztoczy i ich odchodów. Niestety tym miejscem są nasze łóżka. Jeśli uświadomimy sobie, że jedną trzecią życia spędzamy w łóżku oraz że roztocza żywią się naszymi martwymi naskórkami zrozumiemy, że wszelkie próby pozbywania się elementów wyposażenia w wielu przypadkach nie rozwiąże problemu. Odkurzacz KIRBY jest rozwiązaniem.

Pokaz odkurzacza KIRBY

Podczas pokazu odkurzacza KIRBY przedstawiciele firmy dokonują prostej demonstracji. Podczas niej można z łatwością zobaczyć, jak wiele roztoczy i ich odchodów znajduje się w materacach, w których śpimy. Demonstracja jest bezpieczna, ponieważ wszystkie roztocza, ich odchody i martwy naskórek wciągane przez odkurzacz KIRBY zatrzymują się na specjalnych filtrach. Tych samych filtrach, które znajdują się wewnątrz nieprzepuszczalnych worków. Skomplikowany system filtrów opatentowanych przez KIRBY, który otrzymał między innymi najwyższą ocenę „Excellent” nadawany przez niezależną niemiecką firmę certyfikującą oraz certyfikat bezpieczeństwa nadawany przez Polskie Centrum Badań i Certyfikacji, zatrzymuje 99,9% wszystkich zanieczyszczeń.

To sprawia, że odkurzacz KIRBY jest unikatowym produktem w skali światowej. Dzięki opatentowanej konstrukcji głowicy trzepiącej jest w stanie nie tylko odkurzyć powierzchnię dywanu czy materaca. Ciąg powietrza wytwarzany przez głowicę działając synergicznie z obracającą się szczotką penetrują odkurzaną powierzchnię aż  na 15 cm w głąb materaca. To daje pewność, że już po pierwszym odkurzaniu można usunąć z dywanów, wykładzin i materaców znaczną ilość brudu i roztoczy. Jedno odkurzanie oczywiście nie wystarczy, aby pozbyć się problemu. Jednak regularne odkurzanie całego mieszkania pozwala uwolnić się od uciążliwych alergenów.

Odkurzacz KIRBY i Filtr HEPA Micron Magic

Źródłem problemu związanego z alergią nie są dywany, wykładziny i meble. Jest nimi kurz pochodzący z odchodów roztoczy. Dlatego odkurzanie odkurzaczami, które posiadają filtry HEPA lub jak w przypadku odkurzacza KIRBY, bardziej zaawansowanych technologicznie filtrów HEPA Micron Magic sprawia, że kurz jest zatrzymywany w worku i nie wydostaje się na zewnątrz. Zwykłe, tanie odkurzacze nie są w stanie zatrzymać kurzu, który po przejściu przez przepuszczalny worek i prowizoryczny filtr, wydostają się na zewnątrz.

W ten sposób część kurzu, który znajduje się wewnątrz wykładziny lub dywanu jest wyrzucany na zewnątrz. Dlatego wiele osób, idąc za radą innych usuwa z domu część mebli licząc na, że w ten sposób pozbędą się alergii. Innym rozwiązaniem jest pozostawienie ulubionej wykładziny, dywanu i kanapy oraz zakupienie odkurzacza KIRBY, który pomoże usunąć roztocza i kurz. Odkurzacz KIRBY jest jednym z takich rozwiązań, któremu każdy alergik powinien poświęcić chwilę uwagi.

Opinia o odkurzaczu KIRBY – KLIK